Батькам

Увага! Дистанційне навчання

У зв’язку із впровадженням карантину та переходом учнів на дистанційне навчання багато телеканалів розпочинають трансляцію відеоуроків як у своїх ефірах так і на ютуб каналах. На даній сторінці опубліковано найпопулярніші відеоуроки.

 

Відеоуроки для учнів 1-4 класів (Всеукраїнська школа онлайн МОН)

На YouTube МОН  можна переглянути уроки абсолютно для кожного класу. Для зручності користувачів там працюють окремі списки відтворення. Тепер, зокрема, і для початкових класів:

Відеоуроки для учнів 5-11 класів (Всеукраїнська школа онлайн МОН)

Рекомендуємо переглянути Найкращі інтернет-ресурси та віртуальні лабораторії для проведення дистанційних уроків з хімії, фізики, математики, біології, географії, історії та інших дисциплін. 



УВАГА!З метою інформування батьків з питань підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року, пробного ЗНО Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти з 18 листопада розпочав розміщення серії озвучених презентацій на YouTube каналі ДРЦОЯО: https://www.youtube.com/user/DonetskiyRCOKO
Рекомендації користувачам
щодо підготовки підручників та художньої літератури
 для повернення  до бібліотеки 
під час виходу з карантину в умовах пандемії COVID-19
1.     Підготовка художньої літератури

1.   Перевірте, чи міцно тримається палітурка й книжковий блок. Якщо є надриви, то відремонтуйте за допомогою білого паперу, клею-олівця або ПВА.
2.Напишіть олівцем (легенько) на кишені для книжкових формулярів або на форзаці своє прізвище. 

2.                Підготовка підручників

1. Перевірте, чи міцно тримається палітурка й книжковий блок. Якщо є надриви, то відремонтуйте за допомогою білого паперу, клею-олівця або ПВА. Скотч-стрічку використовувати забороняється.
2.       Перегляньте сторінки та видаліть випадкові надписи.
3.                Перевірте, чи підписаний ваш підручник.
4.                Зніміть обгортку, вирівняйте куточки палітурки та обережно протріть серветкою підручник.
5.                Складіть перелік підручників, художньої літератури, вказавши прізвище та клас.
6.                Покладіть підручники, художню літературу та перелік до чистого пакету. Зав’яжіть пакунок.
7.                Книги здавайте класному керівникові за узгодженим графіком. 
8.                До школи доставити пакунок може будь-яка особа в захисній масці та рукавичках.


У МОН розповіли про мінімальний прохідний бал, та які сертифікати ЗНО дійсні при вступі


https://www.schoollife.org.ua/u-mon-rozpovily-pro-minimalnyj-prohidnyj-bal-ta-yaki-sertyfikaty-zno-dijsni-pry-vstupi/?fbclid=IwAR11hijb42wn-hDODZFZoEmf0OrkQTqnzyK68N5EngNc84VKdFk2wpOZlOw


ШАНОВНІ БАТЬКИ!

ЕЛЕКТРОННІ ШКІЛЬНІ ПІДРУЧНИКИ – 
МІНУС ШІСТЬ КІЛОГРАМІВ НА ПЛЕЧАХ ВАШОЇ ДИТИНИ. 

Шкільний рюкзак, в якому учень носить свої підручники, в середньому важить до 6 кілограмів. Це означає, що кожен навчальний день вашої дитини починається з великого фізичного навантаження на спину. Позбавте дитину від цього. В сучасному світі комп’ютерних технологій, вже давно стало можливим замінити звичайний шкільний підручник на його електронний аналог, ще й умістити всю шкільну програму в один пристрій. Потрібно лише скачати підручник на мобільний пристрій і взяти його з собою. На  цьому сайті ви можете всі підручники скачати безкоштовно. З електронними підручниками ви отримуєте ряд переваг для вас та вашої дитини: 





Не будьте байдужими

В Україні з'явилися "групи смерті", які доводять підлітків до самогубства


Поради психолога



18 "зачем" нужны детские книжки
Шведская академия детской литературы


Посредством книги я проживаю тысячу жизней, оставаясь самим собой.
К. С. Льюис


1. Книга развивает наш язык и увеличивает запас слов. Она учит нас выражать наши мысли и понимать, что говорят и пишут другие.

2. Книга развивает наше мышление. Из книг мы учимся абстрактным понятиям, книги расширяют горизонты нашего мира.

3. Книга стимулирует фантазию и учит нас мыслить образами.

4. Из книг мы узнаем о других странах и о другом образе жизни, о природе, технике, истории и обо всем на свете, что нас интересует.
 
5. Книга развивает нашу способность к сопереживанию. Мы учимся вживаться в положение других людей.
6. Книги придают нам силы и вдохновение. Они увлекают и развлекают. Они заставляют нас смеяться и плакать. Они приносят утешение и указывают выход из трудного положения.
7. Книги задают важные вопросы, над которыми стоит задуматься.
8. Книга учит нас этике. Она заставляет нас размышлять о добре и зле.
9. Книга объясняет жизнь и помогает нам увидеть связь одного явления с другим.
10. Из книг мы понимаем, что не на все вопросы есть однозначные ответы, что на любую проблему можно посмотреть с разных точек зрения. Книги показывают, что конфликты не обязательно решать путём насилия.
11. Книги помогают нам познать самих себя. Для чувства собственного достоинства очень важно знать, что другие люди думают, чувствуют и реагируют так же, как мы.  
12.  Книги помогают нам понять других. Читая книги, написанные писателями других культур и эпох, и видя, что их мысли и чувства похожи на наши, мы лучше понимаем другие культуры и избавляемся от предрассудков. 
13. Книги сокращают одиночество. Книгу можно взять с собой куда угодно. Ее можно бесплатно взять в библиотеке, и ей не нужна электросеть.  
14. Книги – это часть нашего культурного наследия. Они создают общие точки отсчета.
15. Хорошую детскую книжку можно читать вслух на радость взрослым и детям. Она объединяет поколения.
16. Детская книжка открывает нам путь в большую литературу – огромный мир на всю нашу жизнь. Пусть первая встреча с книгой станет незабываемым событием.
17. Детская книжка обогащает культуру страны. Над книжкой работает множество людей: писатели, художники, издатели, редакторы, печатники, рецензенты, книготорговцы, библиотекари…

18. Детская книжка – это также важная часть культурного экспорта, которая приносит стране доходы и повышает ее престиж за рубежом. 

Посмотреть



Корисні поради батькам.


Обмін книжками повинен стати частиною вашого родинного життя. Регулярно відводьте час для читання вголос разом. Чим більше ви читаєте вдома, тим більша ймовірність того, що ваша дитина буде добре вчитеся в школі. Скористайтеся перевагами бібліотечних програм. Переконайтеся, що у кожного члена вашої родини є абонементний формуляр бібліотеки і вони користуються бібліотечними послугами. Це просто. Це цікаво. І це найбільш важлива справа, яку ви можете зробити для вашої дитини. Читайте разом. Привчайте вашу дитину працювати з книжкою систематично, а не час від часу. Читання – найважливіша сфера духовного життя, тому важливо у молодших учнів розвивати уміння самостійно і змістовно проводити дозвілля за допомогою книжки.

^ Рекомендації та пропозиції для читання вголос.

Читайте з інтонацією. Змінюйте ваш голос на знаках пунктуації. Говоріть м’яко та голосно. Вкладайте в читання частинку душі. Пам’ятайте про настрій. Замість того, щоб крикнути: «Негайно все припини і сядь!», спробуйте сказати: «Давай влаштуємося зручніше і послухаємо нашу казку». Запасіться терпінням. Знаходьте час, щоб відповідати на запитання, які ставлять ваші діти під час читання. Це значить, що вони потребують вашої уваги.

^ Стежте за темпом читання. Не поспішайте під час читання. Уповільнюйте темп. Якщо не вистачає часу на читання, вибирайте для цього більш короткий текст.

Ставте вашій дитині завдання. Обирайте книжки, котрі відповідають розумовим здібностям вашої дитини і викликають у неї цікавість.

Обговорюйте. Діліться прочитаними історіями – це цікаво і це створює ту близькість, про яку діти пам’ятатимуть усе життя. Насолоджуйтеся цим!

Як правильно обговорити з дитиною прочитане.
1.    
Виясніть перед читанням чи під час читання незрозумілі слова.
2.    
Запитайте, чи сподобалося дитині прочитане? Чим?
3.    
Поцікавтеся, що нового вона довідалася.
4.    
Попросіть дитину розповісти про головного героя, найцікавіші епізоди.
5.    
Які слова і вирази запам’яталися?
6.    
Чого навчила книжка?
7.    
Запропонуйте дитині намалювати малюнок до епізоду, який їй найбільше сподобався, вивчити уривок, якщо це вірш.

Як зацікавити дітей читанням.
1.    
Дайте хороший приклад вашій дитині, показуючи їй, як вам подобається читати. Нехай дитина побачить вас за читанням.
2.    
Приносьте своїй дитині книжки, які задовольняють ії індивідуальні потреби, наприклад, про спортивні змагання, тварин чи балет, включаючи художню і науково – популярну літературу.
3.    
Зацікавте свою дитину яким-небудь хобі чи діяльністю, котра потребує читання та подобається їй.
4.    
Заплануйте екскурсію в зоопарк, цирк, музей і т. ін. Знайдіть книжки, пов’язані з цим, і прочитайте разом з дитиною.
5.    
Заохочуйте дитину складати різні історії і записуйте їх у той час, коли вона розповідає. Укладіть її власну збірку оповідань, записуючи історії і додаючи її власні малюнки.



10 заповедей для родителей. От  Януша  Корчака.


Люби своего ребенка любым – не талантливым, неудачливым, взрослым. Общаясь с ним – радуйся, потому что ребенок – это праздник, который пока с тобой.
1. Не жди, что твой ребёнок будет таким, как ты или таким, как ты хочешь. Помоги ему стать НЕ ТОБОЙ, а СОБОЙ.
2. Не требуй от ребёнка платы за всё, что ты для него сделал. Ты дал ему жизнь, как он может отблагодарить тебя? Он даст жизнь другому, тот – третьему, и это необратимый закон благодарности.
3. Не вымещай на ребёнке свои обиды, чтобы в старости не есть горький хлеб. Ибо что посеешь, то и взойдет.

4. Не относись к его проблемам свысока. Жизнь дана каждому по силам и, будь уверен, ему она тяжела не меньше, чем тебе, а может быть и больше, поскольку у него нет опыта.
5. Не унижай!
6. Не забывай, что самые важные встречи человека – это его встречи с детьми. Обращай больше внимания на них – мы никогда не можем знать, кого мы встречаем в ребёнке.
7. Не мучь себя, если не можешь сделать что-то для своего ребёнка. Мучь, если можешь – но не делаешь. Помни: для ребёнка сделано недостаточно, если не сделано ВСЁ.
8. Ребёнок – это не тиран, который завладевает всей твоей жизнью, не только плод плоти и крови. Это та драгоценная чаша, которую Жизнь дала тебе на хранение и развитие в нём творческого огня. Это раскрепощённая любовь матери и отца, у которых будет расти не "наш", "свой" рёбенок, но душа, данная на хранение.
9. Умей любить чужого ребёнка. Никогда не делай чужому то, что не хотел бы, чтобы делали твоему.
10. Люби своего ребёнка любым – неталантливым, неудачливым, взрослым. Общаясь с ним – радуйся, потому что ребёнок – это праздник, который пока с тобой.

ЯК ВИХОВАТИ ЛЮБОВ ДО КНИГИ…

Сучасну дитини практично неможливо побачити за читанням книги. І не дивно. Комп'ютер і телевізор повністю захоплюють його увагу. Батьки роблять спроби прищепити дитині любов до книг, але безрезультатно. Відбувається так через те, що було упущено час, адже привчати дітей до читання потрібно в ранньому віці.
Можна досить багато часу прилучати дитину до читання, використовуючи всі засоби, але так і не виробити постійного бажання хоч годину поспілкуватися з книгою, щоб книга була не примусом, а задоволенням. Як виховувати у дитини любов, саме любов, а не примус до читання і потребу в спілкуванні з книгою протягом усього життя? Цим питанням переймається кожен батько, особливо у наш час, коли світом „править” комп'ютер.


Отже, поради, Вам, шановні батьки:
Ø     Дитина повинна мати до книг вільний доступ. Не забороняйте своєму малюку грати з ними, гризти і малювати каракулі. Зовсім маленькі діти виявляють і розвивають любов до книг саме так.
Ø     Придбайте кубики, магніти, наклейки з різними варіантами букв. З букв складайте склади зі складів слова. Коли проходите повз вивісок і плакатів, просите дитини назвати знайомі букви або прочитати слово. Це формує інтерес до книг.
Ø     Діти люблять переймати поведінку дорослих, тому покажіть особистим прикладом любов до читання. Якщо дитина бачить своїх батьків із книжкою в руках, то і він, ймовірно, проявить цікавість.
Ø     Купуйте книги разом з дитиною. Помічено, що багато підлітків відчувають неприязнь до читання тільки через те, що книга була обрана без урахування його бажань. Вона йому просто нецікава. Надайте право вибору сина чи доньки. Однак поставте умову, що на кожну книжку, яку він придбає сам, буде прочитана одна книга з вашого списку.
Ø     Домовтеся про винагороду, яке чадо отримає після прочитання тієї чи іншої літератури. Природа людини така, що він буде робити те, що в підсумку принесе йому задоволення. Наприклад, за обумовлений текст пообіцяйте продовжити час за комп'ютером, пізніше лягти спати тощо. Щоб переконатися в тому, що дитина дійсно виконала завдання, попросіть переказати прочитане.
Ø     Уява дитини розвивається як вдень, так і вночі. Тому перед сном завжди читайте йому книгу. Це можуть бути казки або добрі історії, які запустять процеси підсвідомого творчості уві сні. При цьому читати книги перед сном можна з дітьми будь-якого віку. Даний ритуал не тільки принесе задоволення, але і дозволить налагодити відносини. Незабаром для дитини книга стане найкращим другом!


Комментариев нет:

Отправить комментарий